Maksymilian Pańczyk
Psycholog, psychoterapeuta,
trener umiejętności psychospołecznych.
tel. 510 923 714

Jestem psychologiem i psychoterapeutą, absolwentem magisterskich studiów psychologicznych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończyłem czteroletnią Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA, rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Jestem dyplomowanym trenerem Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego Ośrodka INTRA. Ukończyłem studia doktoranckie na KUL. Obecnie kończę specjalizację w psychologii klinicznej.

Doświadczenie terapeutyczne zdobywałem m.in. w Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. Prof. M. Kaczyńskiego w Lublinie (staże m.in. na oddziałach ogólnopsychiatrycznych, na oddziale leczenia zaburzeń nerwicowych), w placówkach medycznych w Zamościu, w Centrum Pomocy Interdyscyplinarnej w Zamościu oraz prowadząc prywatną praktykę psychoterapeutyczną. Pracuję również z chorymi na nowotwory w szpitalu oraz w zamojskiej filii Akademii Walki z Rakiem.

Prowadzę warsztaty dla studentów psychologii, psychologów, personelu medycznego oraz zajęcia na studiach podyplomowych w jednej z lubelskich uczelni.

Pracuję w nurcie humanistycznym (terapia skoncentrowana na osobie, terapia Gestalt, terapia skoncentrowana na emocjach) integrując elementy innych szkół terapeutycznych. Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych, psychoterapię grupową, terapię par i małżeństw, poradnictwo psychologiczne.

Swoją pracę poddaję stałej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej Stowarzyszenie Intra.

Jestem żonaty, mam dwoje dzieci.

Zapraszam na mój profil na portalu szukamterapeuty.pl